Baf Belediye Başkanı Phaidonas Phaidonos, Beyrut Amerikan Üniversitesinin (AUB) Baf yerleşkesinin eylül ayında kapılarını öğrencilere açacağını ve tesislerin ilk aşamasıyla ilgili çalışmaların ileri bir aşamada olduğunu belirterek, yeni AUB-Mediterraneo Kampüsünün temel taşının 7 Haziran Çarşamba günü saat 11.00'de Cumhurbaşkanı Nikos Christodoulides tarafından atılacağını açıkladı.

Phaidonos bugün Üniversite Başkanı Fadlo Khuri ile Baf'taki eski "Haroupomilo" bina kompleksinde inşa edilmekte olan yeni kampüsün inşaat alanını ziyaret etti.  

Gazetecilere yaptığı açıklamada Phaidonos, çalışmaların sekiz aydır devam ettiğini ve ileri bir aşamada olduğunu söyledi.

Baf Belediye Başkanı, Üniversitenin birkaç aylığına geçici olarak Belediyenin Baf İnovasyon Merkezinde tahsis ettiği binada faaliyet göstereceğini ve ilk öğrencilerini eylül ayında burada karşılayacağını söyledi. Hemen ardından, "öğrenciler üniversite tesisleri olarak işlev görecek şekilde tasarlanan çok umut verici binalara taşınacaklar" dedi. Ayrıca gelecekte Beyrut Amerikan Üniversitesi (AUB) - Mediterraneo'nun tesislerinin genişletileceği bilgisini de verdi.

Phaidonos, Beyrut Amerikan Üniversitesi (AUB) - Mediterraneo'nun yeni kampüsünün temelinin 7 Haziran Çarşamba günü saat 11.00'de Cumhurbaşkanı tarafından atılacağını duyurdu.

KHA/KP/NST/MHY/2023

Kıbrıs Haber Ajansı